IVECO EcoStralis demo’s zijn groot succes!

ecostralis

Sinds drie maanden rijden vanuit IVECO Schouten 2 EcoStralis demovoertuigen, die met uitstekende resultaten bij geïnteresseerde vervoerders worden ingezet. De EcoStralis is ontworpen om optimale prestaties te leveren met een minimaal brandstofverbruik. De praktijk heeft laten zien, dat dit zonder meer wordt waargemaakt.

Tijdens de afgelopen weken zijn er duizenden kilometers met de voertuigen afgelegd, waarbij een verbruik is gerealiseerd dat, afhankelijk van de lading en gekozen route, varieert tussen de 1:3,8 en 1:4,2. Een resultaat, dat de vervoerders zonder meer aanspreekt, te meer daar gereden is met nog niet / nauwelijks ingereden voertuigen. Ook de chauffeurs zijn erg te spreken over de voertuigen. Eigenschappen die met name in de smaak vallen zijn de soepele en stille motor met veel trekkracht, de ruime cabine en het grote bedieningsgemak.

Het EcoStralis concept

“Eco” staat hierbij voor ecologie en economie. Met de motor is een nieuwe balans gevonden tussen prestaties en CO2 productie. De IVECO EcoStralis is voorzien van nieuwe 420 en 460 Pk cursor 10 motoren, die standaard voldoen aan de EEV norm. Door middel van een “ EcoSwitch” schakelaar is het mogelijk om de schakelstrategie en de prestaties te optimaliseren door rekening te houden met het voertuiggewicht. Zo wordt veel brandstof bespaard door afstemming van de gevraagde vermogensafgifte. Banden met lage rolweerstand worden gekoppeld aan een achterasverhouding van 2.64, wat rust geeft achter de gril en in de cabine, en zijn uitgerust met een systeem dat de bandendruk controleert (TPMS). Ook zijn er veel aerodynamische verbeteringen aangebracht, wat niet alleen een fraaie truck oplevert, maar allermeest zorgt voor een lagere luchtweerstand. Bovendien wordt de chauffeur getraind op een zuinige rijstijl.  Deze cursus levert ook 7 punten op voor de chauffeursvakbekwaamheid.

Standaard wordt het Blue & Me Fleet pakket geleverd. Een telematica-oplossing waarbij er via een webapplicatie met het voertuig gecommuniceerd kan worden en tachograaf en rijdata uitgelezen kunnen worden. Bij de aanschaf van het voertuig is een jaar gratis toegang tot de uitgebreide webapplicatie inbegrepen. De IVECO EcoStralis truck beleefde zijn wereldpremière tijdens de bedrijfswagenbeurs de IAA te Hannover. Met de ECO STRALIS Cursor 10 is er een nieuwe toekomst aangebroken voor de transportondernemer, die focust op beheersing van zijn operationele kosten. Door de TϋV is aangetoond dat een brandstofverbruikbesparing van maar liefst 7,32 % haalbaar is. Om de kwaliteit en in inzetbaarheid van het voertuig te onderstrepen geeft IVECO 3 jaar volledige garantie met een maximum van 400.000 km.

logo_blueenmelogo_drivertraininglogo_ecostralis